• kürtler

  1444.
  Tam olarak kökenleri belli olmayan, doğru dürüst bir tarihi olmayan, sistematik bir dilleri de olmayan millet.

  Türkiye'de (ne yazık ki), iran'da, ırak'ta, suriye'de nüfusları boldur. Oldukları her yerde mutlaka bir kargaşa, kaos, bozgunculuk vardır.. Terör olaylarını çok iyi kıvıran bir topluluktur. Geçmişten bugüne bir sürü terör örgütleri kurmuşlardır. Türkiye'deki suç oranlarının %80'i bunlardan çıkmaktadır..

  Hazırcılardır, beleşçilerdir, aç gözlülerdir, sinsice hareket ederler her daim.. Çok zeki değillerdir. Felaket kavgacı bir topluluktur bunlar. Yavuz'un türklere musallat ettiği bir kavimdir.. Aşırı derecede ürerler.. Doğuda yaşayan alevi türkmenlerini hem öldürmüşlerdir, hem de asimile etmişlerdir yavuz ve idris-i bitlisi iş birliği ile..

  Ayrıca göktürk abidelerinin taşa yazılmasını sorun etmiş bazı kırdolar.. Bu kadar avel ve dar görüşlü kişiler de ancak bunlardan çıkardı sanırım. O taşa yazılan göktürk abidelerinin gizemini çözmek için finler, macarlar, almanlar, isveçliler ve ruslar birbirlerini yediler. Delice bir rekabete girdiler. Çünkü orta asyada atalarının izlerini bulduklarını düşünüyorlardı.. Göktürk abidelerinin bulunuş sürecini ve çözümleme sürecini daha ayrıntılı okumak isteyenler, ahmet bircan ercilasun'un türk dili tarihi kitabını mutlaka okumalılardır.

  Ayrılmamız gereken bir millettir kürtler.. Ayrılıkçı türkler fikri ile.. Türkler sürekli olarak bu millete bakıp durmaktadırlar ama hiçbir dönüt alamamaktadırlar.. Mevcut durum sadece kırdolara yaramaktadır.. Türk ölmektedir, parasını harcamaktadır ama asla hiçbir şey elde edememektedir.. Yıllardır sıkıştığımız bu döngüden acilen kurtulmamız için kırdolarla ayrılmamız katî suretle şarttır. Yoksa sonu türk milleti için zararlı olacaktır..
  5 -5 ... magicovento
 • türkler

  447.
  --spoiler--
  vakti zamanında orta asya halklarından biriyken devşire devşire özünden uzaklaşan halk olmuştur.
  --spoiler--

  Yani tarih cahiliyim demenin en etkili yolu bu galiba ahahaha. Zaten bir kürtten entelektüel, bilgili olmasını beklememek lazım..

  Devşirilmedik ellam. Hala türk'üz biz. Orta asyada da varız, anadoluda da. Türkiye türklerinin çoğunluğu oğuzdur, diğerleri kıpçak ve orta asyadan gelenlerdir..

  Çanakkale'de savaşmak için orta asyadan soydaşlarımız bile geldi.. Eski anadolu türkçesi eserlerinde, osmanlı eserlerinde türklerin adı çok ama çook geçer.. Anadoluda hala şamanik adetler baskındır.. Zibilyon tane anadolu ağzı var..

  Şimdi ben sana ne yazsam, sen yine orta asya diye zırvalayacaksın.. Kendini iranî ve aryan sanan kürdoların bir kısmı şu an semitikleşti.. Sen, doğuda kürtlerin asimile ettiği türklerden bile olabilirsin.. Bence soyuna bu kadar güvenme.. Dumura uğrarsın yoksa velet..

  Tanım: orta asya menşeili, zamanında 3 kıtaya yayılmış, anadoluyu kanıyla, emeğiyle yurt edinmiş, bazılarını kudurtan çok yiğit bir millet.. Dünyadaki nüfusları 250 milyonu geçmektedir. 7 bağımsız devleti, yaklaşık 25 tane özerk bölgesi vardır. Bazılarında ise hiç yoktur ahaha. Ayrıca köken olarak mensup olduğum millettir efem. Oğuzların avşar boyuna bağlıyım. iyi ki de bu millete mensubum..

  Edit: kardeşlik diye zırvalamış bu öşexçi.. Bozkurtlarla öşexler asla kardeş olamaz.. Cehennemin dibine kadar yolunuz var.
  4 -3 ... magicovento
 • zorunlu kürtçe dersi

  8.
  Ayrılıkçı türkler fikri uygulanınca, istedikleri her haltı yiyebilirler.. Şimdi zorunlu kürtçe dersi diye bir şey olamaz. Mümkün değil. Bu ülkenin tek resmi ve zorunlu dili vardır, o da türkçedir.

  Arkadaşım, başlarım sizin kardeşlik goygoyunuza da, onlar vatandaşlarımız ağlaklığınıza da..

  Oldu olacak, direkt kürdiye yapalım ülkenin adını.. Zaten bunlardan 10-15 yıl içinde ayrılmazsak, çok değil 50 yıl sonra ülke kürdiye'ye dönüşecek..

  Kürtçe kursları açıldı ve hiçbiri talep göstermedi. Demek ki bunların kürtçe mağduriyeti de tamamen palavraymış.. Bu salak troll yine bir şeyler zırvalamış işte.. Sallamayınız..
  3 ... magicovento
 • kemalizm vs hitlerizm vs stalinizm vs osmanizm

  5.
  Kemalizmin ne idüğü belirsiz şeylerle karşılaştırıldığı versusumsu..

  Hitlerizm, osmanizm diye bir şey yoktur.. Stalinizm var ama. Kemalizmi anlayamayan eblehlerin gına geldi artık... Osuruktan konuşmayın ulan.
  ... magicovento
 • bazı kemalistler islam düşmanıdır

  6.
  Yanlış önermedir. Kemalistler, her türlü bağnazın ve yobazın düşmanıdırlar..

  Şöyle diyelim, radikal islamcılar ve şeriatçılar da atatürk düşmanıdır.. Atatürk düşmanı bağnazları bükmek, boynumuzun borcudur.

  Mesela sizin şu taptığınız fesli yunan, azılı bir atatürk düşmanıydı ve yobazdı.. Keşke yunan galip gelseydi diye anırıyordu.. Atatürk'e düşman olan, bu yurda da düşman demektir.. Atatürk düşmanlarına ve bu yurdun düşmanlarına düşmanız.. Artık nasıl anlıyorsanız..
  8 -2 ... magicovento
 • atatürk demeyen türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı

  8.
  Aynı zamanda atatürk'e ayyaş diyen, ağır atatürk düşmanı fesli yunanla sıkı fıkı olan cumhurbaşkanıdır. Ülkedeki en büyük Atatürk düşmanlarından biridir. Kendisi fetö'nün en büyük mürididir de..
  3 -3 ... magicovento
 • chp pkk nın yedek kulübesidir

  4.
  Özgür özel'in daha yenice pkk kanalına çıktığını düşünürsek doğrudur..

  Fakat baxçeli, çözüm sürecinde şehit olan çakıroğlu'nun cenazesine bile gitmedin sen.. Apo'yu asacağım dedin ama gittin askıda ekmek verdin..

  Hiçbir ülkücü rte'nin kurduğu bu tuzağa düşmez dedin fakat rte ile ittifak yaptın..

  Çözüm sürecine de bir eleştiri getirse, yerden yere vursa o dönemi vallahi çok iyi demiş diyeceğim ama olmuyor işte..

  13 şehidin sorumlusu iktidardır. Kossskoca 6 yılda ne yaptı bu adamlar?? 6 yılda neler neler yapılırdı.. Akape zerre umursamadı soydaşlarımızı.. Aynen ergenekon-balyoz kumpasındaki gibi askerlerimizi telef ettiler..

  Akapenin en çok korktuğu kurum, türk ordusuydu.. Çünkü türk ordusu, atatürkçüydü.. Atatürkçü ordunun dişlerini söktüler.. Bozkurtların dişlerini söktüler.. Ordumuz öylece kala kaldı..

  Şu bopçu adilere cezanın, bizzat ordu tarafından verilmesini çok ama çok isterim..
  -2 ... magicovento
 • ülke uzaya çıkarken heykel diken zihniyet

  4.
  Ülke aya çıkamayacağı için, olmayan zihniyettir.

  2023'te aya çıkacağımıza inanan, bor çıkaracağımıza da inanır, amerika'ya ayar çektiğimize de inanır... Yani malum kitleden bahsediyorum tabi ki. Onlar hayallerde yaşamayı ve gazla dolmayı pek severler.

  Aç oradan mehteri gitsin be, civelek asker..
  2 -1 ... magicovento
 • osman öcalanın kırmızı bültenle aranmaması

  5.
  Hiçbir şeyi değiştirmez bu.

  Mehmet metiner de pkk sempatizanıdır ayrıca. Pkk'yı övücü sözleri vardır. Türkçülük düşmanıdır.. Nedense şaşırmıyorum ya..

  Osman öcalan denilen it oğlu it, çakal, adi terörist 74 türk askerinin katilidir.. Akape denen nemrut parti, onu trt'ye çıkarıp oy dilenmiştir. Ben buna bakarım..

  iktidar, öcalan ailesini çok seviyor, biliyorsunuz.. Apo'ya da 4 karı yollamışlardı, hücresini klas hale getirmişlerdi, apo'yu yere göğe sığdıramıyorlardı çözüm sürecinde... iktidarın öcalan sülalesiyle pek sıkı fıkı ilişkileri oldu sanırım.. Bence bade işleri de dönmüştür.. Malum, onlar bu işleri iyi kıvırırlar..
  -1 ... magicovento
 • şeriat totaliter bir düzendir

  3.
  Buz gibi gerçektir. Şeriat ülkelerine bakılırsa, bu gerçek rahatlıkla görülebilmektedir.

  iki tane emir almaktan veya baskı görmekten bıkan adamlar, burada şeriat goygoyu çeviriyor.. He ya he.. Afganistan bunların yeridir. Tam şeriatçılara layık dandik bir ülkedir.
  1 -1 ... magicovento
 • üstad denilince akla gelen gelen ilk kişi

  73.
  (bkz: halil inalcık)
  ... magicovento
 • önüne gelenin prof olduğu ülke

  6.
  Muz cumhuriyetidir.. Burhan kuzu'nun profesör olduğu, fesli yunanın tarihçi sayıldığı bu ülkede, benim oxford'a rektör falan olmam lazım yahu..

  22.000 profesör nedir be?? 180'den fazla üniversite mevcut olursa, böyle olur tabii. Önemli olan çok üniversite olması değil ki, kaliteli üniversite olması.. Az olsun ama kaliteli olsun.. Beton kafalı iktidarın yediği naneler hep bunlar.. Anadolunun en ücra köşesine bile üniversite açmak, ancak beton kafalı akapeden çıkardı zaten.
  2 -1 ... magicovento
 • şeriatçıların pkk ya bakış açısı

  3.
  Nakşibendi tarikatı, Adıyaman şeyhi pkk'lı tabutu taşıyor..

  Başka söylenecek söz yok hakim bey.. Kemalizm hepsine hançer gibi saplanacaktır evelallah!!
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2129596/+
  5 ... magicovento
 • türkiye ye şeriat falan gelmeyecek

  9.
  Ebleh, deve sidikçisi ş*riatçıları kudurtan gerçektir.

  Kimsenin totosu yemez buna.. Şeriaaat diye zırlayan adamlar, şeriat gelse avrupaya uçarlar anında.. Boş goygoy..

  Bunların ş*riatçı bir aveli vardı.. Kenan paşa kendisini ülkeden sixtir edince ingiltere'ye kaçmıştı.. Yani bu durum da aynen buna benzer..
  3 -2 ... magicovento
 • şeriat istemeyenlerin ülkeyi terk etmesi

  3.
  Ben de ş*riat isteyenlerin arabistan'a sixtir olup gitmesini istiyorum. O ne olacak be muhterem??

  Vallahi bu ş*riatçılar çoook fos çıktı yahu. 9 yaşındaki kızla evlenme hayalleri için hâlâ arabistan'ın yolunu tutmuyorlar.. Çakma ş*riatçılar sizi. Bir taliban'a bakın, bir de kendinize.. Sizin gibi çakma şeriatçıları görse recm ederdi billaxi.

  Klasik defetme yöntemimizi unutmayalım,
  (bkz: yallah arabistan a)
  2 -1 ... magicovento
 • dersim

  274.
  Tunceli'nin eski adıdır. Farsça der(kapı) + sim(gümüş) adlarının birleşiminden oluşmuş bir addır.

  Dersim harekatından sonra atatürk tarafından ismi, tunceli olarak değiştirilmiştir.

  Sabiha gökçen'in güzel hatıralar bıraktığı bir şehirdir ayrıca.. *

  Kannımca burası resmen sol goşist yuvasıdır. Zibilyon tane sol terör örgütü çıkarmışlardır.. (bkz: tikko) (bkz: mklp)
  Şer yuvası da denilebilir..

  Buradan çıkmış nadir adam gibi adamlardan biri,
  (bkz: kamer genç)
  2 -1 ... magicovento
 • kilolu insanların aptal olduğu gerçeği

  12.
  Aslında yanlış bir tespit.

  Obez değil de 10-15 kilosu fazla olan kişi çok tanıdım. Bizim millette kilo problemi var zaten.. Çok karbonhidrat ağırlıklı besleniyoruz ne yazık ki.. Zaten spor alışkanlığımız da yok pek..

  Tanıdığım kilolu insanlar, bayağı zekilerdi ya. Çok okuyorlardı ve ezber yetenekleri kuvvetliydi. Görsel hafızaları da şahane idi. Bir tanesiyle tartıştım ve beni o tartışmada yendi.. ahh acı hatıralar..

  Vallahi bir tane obez gördüm, o da çok nemrut bir tipti.. Nereye götürsen oraya giderdi.. Biraz da salaklık vardı evet.. En basit şeyleri bile anlayamıyordu. Kiloludan kasıt obezse var biraz avellik evet..
  -4 ... magicovento
 • dilenciye para vermek

  30.
  Asla yapılmaması gereken eylemdir. Dilenciyi bedavacılığa ve duygu sömürüsü ticaretine iyice alıştırır.. Hiçbir dilenciye para vermem vallaxi. Bazı dilencilere bakıyorum, üstü başı benden iyi.. Bu nasıl dilenci diyorsun?? Haberlerde görüyoruz, adamların üstünden binlerce lira çıkıyor.. Fazla duygusallık aptallıktır..

  Onun yerine sağlam vakıflara bağışmak yapmak daha iyidir bana göre.
  1 ... magicovento
 • vurdurmaktan zevk alan insan

  3.
  Ak kuçu-kuçular gibi civelek taburuna mensuptur veya badeci şeyhlerin cepçisidir. Kısacası ibinedir.
  1 ... magicovento
 • üstad kadir mısıroğlu

  407.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2129573/+
  3 -1 ... magicovento
 • yeni şeyler getiriyorum