• hitler vs stalin

  64.
  ikisi de katil soykırımcı diktatördür. Bana göre stalin, Hitler'den çok daha vahşidir ve eli kanlıdır.. Stalin kazanan taraf olduğu için Hitler en kötüsüymüş gibi gösterilir..
  1 -1 ... magicovento
 • türk olduğunu sanan tip

  2.
  Genetikten anlamayanlar yine tespit sıçmış her zamanki gibi..

  1. Orta asyada Çinlilerle evlenen türkler, hükümdar olanlardı. Bu evlilik politik amaçlı idi. Çinli prenseslerden doğan çocuklar, safkan Türk olmadıkları için tahta hak iddia edemezdi. Kut anlayışı ile bağlantısı vardır.

  2. Orta Asya ile Anadolu türklerinin dil, kültür ve genetik olarak hala bağı vardır. Anadoluda şamanik gelenekler baskındır, Anadoluda Türkçenin bir sürü ağzı vardır.. 19. Yüzyılda avrupadan Anadoluya antropologlar gelmiştir ve yörükler üzerinde çalışmalar yapmıştır.

  3. Türkler Anadoluya yayıldığı zamanlarda, seyyahlar türklerin çekirge gibi Anadoluya yayıldığını ve dağda taşta Türkçe konuşulduğunu not almışlardır. Anadoludaki halklar da batıya doğru kaçmaya başlamıştır.. Anadoludaki Moğol istilasından sonra bile aşırı bir karışma olmamıştır.. Moğol ordusunun da çoğunluğu Türk'tü zaten.

  4. Türkler karışmadı demiyorum fakat türklerin genetiğini bozacak kadar bir karışma olmadığını söylüyorum. Eğer o bahsettiğin milletlerle aşırı bir karışma olsaydı, biz şu an dilimize, kültürümüze ve birçok şeyimize sahip çıkamazdık. Yani türklük hem genetik, hem de kültürel olarak yok olurdu. Bir sürü milletle karışmak demek asimile olmak demektir..

  5. Kendiniz melezsiniz diye herkesi de melez sanmayın. Yedi sülalem Türk. Soyumda bir tane yabancı yok. Adam beni de içine katarak ermeni, Rum, Afgan karışımıyız diye zırvalıyor. Sana dna'm ile ilgili herhangi bir bilgi verdiğimi sanmıyorum.

  Son olarak, bu ülkede neden sürekli olarak türklerin soyu sopu karıştırılıyor, çözemiyorum.. Türklerin safkan olup olmamasıyla alıp verememeniz nedir?? Safkan olunsun ya da olmasın, bir insan türklük bilincine sahipse gerisi tırı vırıdır.
  5 -6 ... magicovento
 • arapların türkleri müslüman yapma sebebi

  3.
  Türkleri Araplar değil, farslar Müslüman yapmıştır. Türkler, orta asyada araplara karşı çok çetin mücadeleler vermiştir. Hazar türkleri ve türgişler buna bir örnektir.. Araplarla olan mücadeleler ve talkan-curcan katliamları, türklerin Müslüman olmasını en az 200 yıl geciktirmiştir..

  Tengricilikle islamın benzediği de zırvalıktan ibarettir. Tengricilikte bayağı orta Asya esintileri varken ve o coğrafyaya göre şekillenmişken, islamda Sami kültürünün etkileri vardır..

  Selçuklular, Anadoludan önce iran'da hakimiyet kurmuştu. Farslar zaten Müslümandı.. Ortadoğu gibi bir coğrafyaya girip de dinden, kültürden veya başka şeylerden etkilenmemek mümkün değildir..
  6 -1 ... magicovento
 • 16 gb hafızalı telefon

  4.
  kullanıcıya asla yetmeyecek olan telefondur. Bu telefona sahibim, sürekli bir şeyler silmek zorunda kalıyorum.. Hafıza kesinlikle yetmiyor.. Telefon alınırken dikkat edilmesi gereken şeylerden birisi de hafıza özelliğinin çok olmasıdır kannımca.
  2 ... magicovento
 • yeni akit gazetesi

  10.
  Tuvalet kağıdından hallice olan dandik gazetemsidir. işi gücü yalan haber yapmak ve iktidarı yalamaktır.
  2 -1 ... magicovento
 • yerli ve milli kokain

  4.
  Kol gibi vergiler konularak satılacak kokaindir. Akapeli birinin çocuğu olursanız veya yandaş olursanız, ancak bu kokaini beleşten çekebilirsiniz.
  2 ... magicovento
 • marx sana küsmedi marx sana darılmadı da

  3.
  Kendime milyon dolarlık yalılar aldım, amerika'dan fonlanıyorum.. Cihangir'de 10 saat takılıyorum.. Converse ayakkabıları da çok severim. iPhone kullanıyorum. Starbucks'ta selfie çektirdim ve instagram'a attım..

  Ama arada direne direne kazanacağız diye slogan atıp tkp'ye oy veriyorum.. Marx abi umarım bana darılmaz..
  -1 ... magicovento
 • kokain çekmek de ümmete dahil

  14.
  Beleşten Koko çekmek için AKP gençlik kollarına üye olmayı düşünüyorum.. Akabeli olmak güzel bir şeymiş ya. Ortamlarda din, Allah, peygamber diyerek milleti soyuyorsun, sonra da o paralarla hatunların içinde Koko çekiyorsun.. Kokocu ümmete sıcak bakmaya başladım. Beleşten Koko veren ümmet, ümmet gibi ümmettir..
  ... magicovento
 • milliyetçilerin olmadığı dünya

  53.
  Dünya kocaman bir mülteci toplama kampına dönerdi.. Şu anki ulus devletleri, milliyetçi halklar kurdu.. Milliyetçiler olmasa bütün dünya halkları her yerde hak iddia eder, malına mülküne çöker, onunla bununla mücadele etmek zorunda kalırsın.. Küreselcilik denen zırva akımın amacı da budur zaten. Kızıl çomarlarda da bunu düşünebilecek kapasite yoktur..

  Dünya barışını, milliyetçileri yok ederek sağlayamazsınız. Milliyetçiler olmadan önce de milletler birbirleriyle savaşıyorlardı. ilk insanlar bile birbirlerini yok ederek bugünlere gelmişler. Savaşmak ilkel zamanlardan kalan bir içgüdüdür..

  Ya neymiş ırklar, milletler, uluslar önemli değilmiş.. insanlık önemliymiş.. insanları birbirinden ayıran özelliklerdir bunlar.. Atıyorum bir Fransızla, bir ingilizle, bir ispanyolu, bir hintliyi toptan bir arada yaşatmazsın "ulus" kavramını yok sayıp.. Her ırk kendi ırkının hakimiyetini ister doğal olarak.. Milliyetçilikten, millet kavramından zerre anlamayıp böyle saçma sapan tespitler uydurup durmayın artık..

  Ne demiştik.. Mülteci kampı.. Türkiye de dünyanın en büyük mülteci kampıdır.. Demek ki milliyetçilik olmazsa, ülkeni onunla bununla paylaşmak zorunda kalırmışsın.. Bunun üzerinde bir düşünün, o zaman milliyetçilik neymiş görürsünüz..
  2 ... magicovento
 • türkiye de herkesi müslüman sanmak

  1.
  Süzme geri zekalılıktır. Kimliğimizin arkasında "islam" ibaresi geçiyor diye hepimiz Müslüman olmuyoruz. Pakistan gibi ağır dinci/şeriatçı ülkesinde bile %92 oranında Müslüman vardır. Türkiye'de ise tahminen %75-80 oranında Müslüman vardır. O müslümanlar da, ne kadar müslüman onu bilemeyiz..
  2 -1 ... magicovento
 • zıt düşüncedeki herkesi terörist ilan eden tip

  9.
  Yüzde yüz akapelidir. Ayrıca bu tip, herkesi fetöcü de ilan eder. Fakat kendisi azılı bir fetöcüdür.
  2 -1 ... magicovento
 • ecevit e yazar kasa fırlatan soytarı

  4.
  Soytarının ağababasıdır. Ecevit gibi naif bir adama bunu yapmak kolaydır. Götü yiyorsa uzun adama fırlatsın o kasayı.. Dübüründen nasıl kan alıyorlar görür o zaman.
  2 ... magicovento
 • mıy mıy ders anlatan hoca

  1.
  Muhtemelen dersinde uyuyacağınız ve anlattıklarından hiçbir şey anlayamayacağınız mıymıntı hocadır..
  ... magicovento
 • ot bağımlısı tarikat şeyhi

  5.
  Koko çekemiyorsa iktidardan fonlanamayan vasat ve fakir tarikat şeyhidir.
  ... magicovento
 • kürşat ayvatoğlu

  20.
  Başka Ortamlarda din, Allah, peygamber fiyakası çeken, kendi ortamına girince kokoları elektrikli süpürge gibi çeken tipik bir akape çocuğudur.
  2 ... magicovento
 • koko çeken akp linin sahibi tarafından satılması

  5.
  (bkz: yavaş dön akp li ümmet yetişemiyor)
  2 ... magicovento
 • türban özgürlüktür

  35.
  Türbanı takmak ya da takmamak özgürlüktür. Türbanı takmanın ana sebebi ise cehennemle tehdit edilmektir. Yani temelde türban takmak zorlamadır. Çarşaf ve burka da buna dahildir.
  1 -1 ... magicovento
 • canan kaftancıoğlu nun 2010 referandumundaki oyu

  3.
  Her cihangir solcusu gibi Büyük ihtimal yetmez ama evet demiştir.

  Cihangir solcusu dediğimiz pkk aşığı tayfa da akapenin yetmez ama evet kampanyasına gırtlak genişletmiştir.. Baskın Oran yetmez ama evet tişörtleriyle dolaşmıştır.. Zaten kanas canan'ı kahve içmeye davet etmişti akape.. Yeni bir kampanya için kanas canan'ı kullanacaklar demek ki..
  2 -1 ... magicovento
 • kadınların kapanması gerektiği gerçeği

  8.
  Zırvalıktır. Böyle bir gereklilik yoktur ve olmayacaktır. Kapanmak ya da kapanmamak kadınların tercihine kalmış bir durumdur.
  2 -2 ... magicovento
 • metal müzik yerine ankaralı turgut dinlemek

  2.
  Ankara müziklerinden nefret ettiğim ve varoşça bulduğum için asla ve asla yapmayacağım eylemdir.
  ... magicovento
 • yeni şeyler getiriyorum