• alkol fiyatlarının gereksiz ucuz olması

  4.
  Yav halbuki, o alkol fiyatları yeterince pahalı olsa, diyanet oy için milleti hacca götürürdü di mi?? Sonra o toplanan vergiler, nakşibendi tarikatına aktarıldı.. Daha fazla imam alınırdı camilere.. Sonra o imamlar, camilerde suriyeli ile basılırdı mesela..

  Tam bir trajedi bu yahu, dram, gözyaşı, fecaat, elem, keder.. ah zalim dünya, dini bütün gardaşlarımıza neden bu kadar eziyet ediyorsun ki??

  Korkmayın gardaşlarım, 2023'te aya çıktığınızda ve borları çıkardığınızda hem osmanlı dirilecek, hem de islamın nuru yeryüzünde tamamlanacak inşallah.. Hele şu alkole daha fazla zam gelsin de.. Allah, sabredenlerle birliktedir..
  2 -1 ... magicovento
 • sosyalizm

  700.
  Komünizmden bir önceki safha olan mağara ideolojisi.. Eşit şekilde fakirleşelim düşüncesidir. Sosyalizmle yönetilen hiçbir ülke gelişmiş ve zengin değildir.. Ayrıca komünizm gibi milyonlarca insanın kanını dökmüş dandik bir dogmadır..

  Türkiye'de asla uygulanamaz. Boş hayaldir.. Gerçi bu ideolojinin kendisi de ütopiktir..
  ... magicovento
 • atatürkün kabri neden cami avlusunda olmadı

  8.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2129561/+
  2 -3 ... magicovento
 • bir vatansız olarak fesli bunak

  4.
  Kenan evren'in ülkeden sixtir ettiği fesli, deli bunaktır. Tabii, her yobaz ve kemalizm düşmanı gibi gavur ülkesi olan ingiltere'yi tercih etmiştir...

  Arabistan'da ne yapacak? Her yobaz gibi ingiliz kıçı yalamak varken...

  Ateşi bol olsun bu atatürk düşmanının.. Rahat uyuyamasın..
  3 -1 ... magicovento
 • türk islam devleti

  11.
  Arap devşirmelerinin ıslak ve boş hayallerinden biri..

  Nah kurarsınız o devleti.. Laik türk cumhuriyeti yaşayacak ilelebet.. Biz bunu anayasa ve temellerle koruruz.. Yobazlara çürütmeyiz evelallah.

  islamcılar çadır bile kuramaz.. Olsa olsa bir devleti çürütürler.. Devlet kurmak yiğitlerin işidir.. Badeci civelekler anlamaz bundan.
  1 -1 ... magicovento
 • sosyal medyadaki kürtcülerin algıları

  2.
  Aşırı komik algılardır.

  Hemen yazalım o komik algıları,

  -Ruslar kürttür.
  -kürtler aryandır.
  -hırvatlar kürttür.
  -biz kürdolar türkler için anadolunun kapısını açtık.
  -kürtler timur'u yendi. Zuhahaa.
  -sümerler kürttür. Yuuuh.
  -allah kürttür.
  -hz. isa kürttür.
  -selaaddin eyyubi kürttür. He ya he.
  -esad kürttür. Yaaa ahaha.
  -cizre'de katliam vaaar..
  -foşix töce bizi eziyiii.
  -diyarbakır cezaevi'nde pok yedirdiler loo.
  -kürtçe konuştuğum linç edildim..
  -dersim'de soykırıma uğradık lo!!
  -gutiler kürttür.

  Ben bunların yazdıklarını takip ederim.. Hep yokluktan her şeyi sahipleniyorlar yahu.. Yazık yav yazık.. Ciddi ciddi süper bir millet olduğuna inanıyor lan bunlar.. Mitoloji, lider, edebiyat, sistematik dil, kazanılan bir savaş, bağımsız bir ülke yoook ama aşırı milliyetçi olam zihniyeti hep..

  Örgütlenmelerine gelince yıkarız o örgütlenmeyi. Biz buradayız evvelallah.. Yedirmeyiz bu sözlüğü.. Diğer yerlerde de türklerin tepki koyması lazım. Yoksa türkleri bile bu saçmalıklarla zehirlerler, aman ha.. Dikkatli olmak gerekiyor bu konuda.
  1 ... magicovento
 • celal şengör ün kürtler hakkında yaptığı açıklama

  10.
  Celal şengör'ün bayağı sallamasyon yaptığı açıklama..

  Corduene, sadece ses benzerliğinden kaynaklanıyor, kürt kelimesiyle alakası yoktur.

  Kürtlerin adı divanü lügatit türk sözlüğünde geçer. O sözlükte bir harita vardır. Irak taraflarında geçer kürtlerin adı. Ama anadoluda geçmez.

  Zaten kürtlerin anadoluda olduğuna dair tek bir kaynak yoktur. Bizans kaynaklarında bile geçmez adları.. Yani türklerden önce anadoluda olmaları, söz konusu değildir. Kürtçülerin bu palavralarına inanmayınız.

  Kürtlerin anadoluya ilk girişi, 1514 yılında çaldıran savaşından sonra olmuştur. Yavuz getirdi onları anadoluya..

  Ayrıca pers kaynaklarında kürt ismi, eşkıya ve hırsız olarak geçer.. Bakk sen şu perslere, ne foşiikk bir kavimmiş bunlar yahu.. Foşix pörsleeer..

  Celal hocam, biraz kürtlerin gönlüne dokunayım demek istemiş galiba.. Görtler de hemen sevinmiştir tabii.. Yokluk içinde derya bulduk demişlerdir.. Yazık vallaxi..
  6 ... magicovento
 • mhp terör örgütü

  7.
  Mhp'nin hangi terör örgütü ile bağlantısı varmış veya bir terör eylemlerine karışmışlar mı, bunu söylüyorsunuz? Elbette yok.

  Bu türk-islam sentezcisi partiden zerre hoşlanmıyorum. Gerçekleri konuşalım, bunu diyen adam cayır cayır hdp sempatizanıdır ve kürtçüdür. Siz hdp'ye tavrınızı adam akıllı koyun, sonra mhp'yi eleştirmeye sıranız gelir, çakallar sizi..
  4 ... magicovento
 • türk milletinin chp yi sandığa gömeceği gerçeği

  4.
  Bence hem arapçı-kürtçü akapeyi, hem kürtçü CHP'yi gömmeliyiz sandığa.

  Türkçü bir parti gelmeli bu ülkenin başına.. Seküler, modern, pkk'ya, yobazlara, hırsızlara sonuna kadar höstt diyebilecek, onlarla mücadele edebilecek güçlü bir türkçü parti.. Buna ihtiyacımız var artık.. Akape, chp, hdp gibi kürtçü partilerden sonsuza kadar kurtulmalıyız.

  Türk milletinin geleceği, iyiliği için türkçü parti artık şart..
  4 -1 ... magicovento
 • sözlükteki akp düşmanları

  17.
  Beni o listenin en başına yazmanızı rica edicim. Lütfen bu benim hakkım.. Elimde olsa analarını ağlatırım hepsinin..
  3 ... magicovento
 • sözlüğün kemal paşaya karşı olan yazıları silmesi

  3.
  Atatürk'ü koruma kanunu diye bir şey var ellaam. iyi ki de var. O kanun olmasa, neler neler söylersiniz paşamız hakkında siz be.. Sürekli algı kasıp duruyorsunuz zaten.. O algıları da yine yıkıyoruz.

  Bence bu durum, iktidara olan eleştirilerin bastırılması kadar korkunç değildir.. Sıkma canını yav.
  ... magicovento
 • akp ordu il başkanının rencide edilmesi

  8.
  Yetmez ama evet!!! Ohhhh keyfim yerine geldi. Akapeli, akapeyi tokmaklıyor yahu.. Hep onlar mı tokmaklayacak yaaav. Süper olmuş.. Yesinler birbirlerini ete para vermesinler, adi bopçular.. Ümmet yine hayal kırıklığına uğradı yaa tüüüh.. Ümmet parçalanıyor galiba.. Yazık oldu..

  Akçomarlar seri üzgün.. Din gardaşlığı, osmanlı, aya çıkma, bor sevdası sona mı eriyor yoksa??? Şok şok şok.. Kulis arkasında bir şeyler dönüyor, bu kesin..

  Yakında çıkar kokusu.. Sabırla bekliyoruz.. Avını gözleyen sinsi kaplanlar gibiyiz evelallah!!
  ... magicovento
 • mcmlxxxvii

  17.
  Sözlükte boş atar yapanların başında gelen yazarımsı. Çok Fazla küfür ediyor bu arkadaş. Küfür etmeden kendini ifade etmenin yolları da vardır koç. O yolları öğren de gel hele.

  Ayrıca nickaltında gördüğüm kadarıyla çakıroğlu'nu şehit olarak görmüyormuş.. Sana söylenecek daha fazla bir şey yok aslında. Sen koskoca bir kinin var ettiği birisin..
  -4 ... magicovento
 • demet akalın ve alişan fanıyım

  3.
  (bkz: entry nick uyumsuzluğu)

  Ne diyelim kardeşim.. Senin kararındır..
  1 ... magicovento
 • solcuların oyuyla dağdaki çobanın oyu bir mi

  2.
  Şöyle bir şey var, muhaliflerin alayını solcu sanıyorsunuz.. Ben solcu falan değilim ve muhalifim.

  Solcuların oyu mu değerli yoksa dağdaki çobanın mı.. Bence aysun kayacı gibi yiğitlerin oyu daha değerli.. Dumokrasi cahilin elinde bir kitle imha aracına dönüşüyor.. Bunu akapede gördük be arkadaşım.
  8 -2 ... magicovento
 • neden solcu ve ateistler hep hükümete karşı

  7.
  --spoiler--
  devletini herşeye ramen savunan pkk ve siyonistlerin karşısında duran bir hükümet solcu ve ateistlerden oy alamaz mı?
  --spoiler--

  Hadi canıım. Akapeliler, reisin israil ve amerika'yla bir olup suriye'yi yıktığını, reisin yahudi tefecilerden sürekli borç aldığını bilmiyor galiba..

  Pkk'nın karşısında durmak ve akape??? Çözüm sürecini ve ergenekon-balyoz kumpasını akape tertiplemedi mi?? Tertipledi.. 74 türk askerinin katilini trt'ye çıkarıp oy dilenmediler mi?? Dilendiler.. Akape pkk'yla masaya oturdu zamanında. Şimdi çözüm sürecinde yediği naneleri temizlemekle meşguller.. Siz pkk'nın karşısındaymış gibi görüyorsunuz bu yüzden.. O naneleri temizlerken, yine türk askerleri zarar görüyor..

  Akapenin sağ parti olmasına gelirsek, bence akape sağ görünümlü sol parti. Bir nevi yeşil komünistler.. Kullandıkları sloganlar, hep eski sol sloganları. Yetmez ama evet kampanyasında da solcularla iş birliği yaptı akape zaten.. Solcular işine geldiğinde destekledi akapeyi. Sonra da akape onları teker teker ısırdı..

  Bence gerçekten muhalif olan tayfa, başka parti arayışı içerisindeler.

  Kendi adıma konuşayım, milliyetçi kemalistlerin olduğu bir parti istiyorum..
  4 -2 ... magicovento
 • chp lgbt partısı mı

  8.
  Lgbt değil de kürtçü sol-liboş parti olduğu kesin. Lgbt'lileri de davar gibi güdüyor bu kesimler.

  Asıl lgbt ak partidedir.. Ak lgbt adlı oluşumları var ulan ahah. Tarikat olaylarını da unutmayalım efenim.
  -1 ... magicovento
 • türkiye nin yüzde 59 u kuran okumayı bilmiyor

  7.
  Bence daha fazladır o. En az %70'tir. Türk milleti sadece arapçasını okur kuranın çünkü bunun sevap olduğunu düşünürler. Türkçesini okumaya pek tenezzül etmezler. Ben arap alfabesini iyi bilirim. Okuyabiliyorum kuranı. Arapça bilmediğim için yazılanlardan gram anlamıyorum.

  Açık ve net söyleyeyim ki, ateistler kuranı müslümanlardan çok daha iyi biliyorlar..
  2 -1 ... magicovento
 • z kuşağının en büyük sıkıntısı

  4.
  Tiktok ve instagram bağımlılığıdır. Şunlarla uğraşacaklarına adam akıllı kitap falan okusalar, daha yararlı şeylerle uğraşsalar, hem kendi açılarından, hem de bizim açımızdan daha iyi olurdu açıkçası.
  1 ... magicovento
 • kerem bürsin in 56 kere falan filan demesi

  4.
  Ülkedeki en yeteneksiz ve en gereksiz oyunculardan biri bu herif. Bir de yakışıklı diyorlar lan buna.. Nesi yakışıklı bunun?? Ben bunun gibilerini cebinden çıkartırım ulan.

  Zaten bu herifin türkçesinde sorun var. Konuşurken çok kasıyor kendini.. Doğru, bu herif kasıntının teki zaten. Şu aşk dizilerinin çakma jönlerinden biri kurtulamadık yahu.. Toplu imha en iyi çözüm olacaktır bunun için.. Bu şişirilmiş balonları patlamak en iyisidir yani.
  1 ... magicovento
 • yeni şeyler getiriyorum